Ostatnie wpisy

Dodanie bloga do sitemapy

Mapa witryny (sitemap) jest kluczowym elementem optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych. To narzędzie pomaga robotom wyszukiwarek indeksować zawartość Twojej witryny, a co za tym idzie, poprawia jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Jeśli prowadzisz bloga na platformie PrestaShop, warto zadbać o to, aby wpisy z bloga były uwzględnione w mapie witryny. Oto kroki, które możesz podjąć, aby to zrobić:

Kroki do dodania wpisów bloga do mapy witryny w PrestaShop:

  1. Sprawdź, czy masz moduł mapy witryny. Upewnij się, że Twój PrestaShop jest skonfigurowany z modułem mapy witryny, który generuje mapę witryny w formie XML.
  2. Zaktualizuj lub dostosuj swój moduł mapy witryny. Jeśli już masz moduł mapy witryny, prawdopodobnie będziesz musiał go dostosować. Dodaj kod, który będzie pobierał wpisy z bloga.
  3. Pobierz wpisy z bloga. Utwórz kod lub funkcję, która będzie pobierać wpisy z Twojego bloga. W zależności od konfiguracji Twojego bloga, możesz korzystać z API, bazy danych lub innych metod.
  4. Dodaj wpisy do mapy witryny. Następnie dodaj pobrane wpisy do mapy witryny. Upewnij się, że każdy wpis ma odpowiednie atrybuty, takie jak URL, datę ostatniej modyfikacji, częstotliwość zmian i priorytet.
  5. Wygeneruj mapę witryny. Przy pomocy modułu mapy witryny lub PrestaShop, wygeneruj nową mapę witryny, która zawiera wpisy z bloga.
  6. Sprawdź efekty. Po wygenerowaniu mapy witryny, sprawdź jej zawartość, aby upewnić się, że wpisy z bloga zostały poprawnie uwzględnione.

Teraz, gdy wpisy z bloga są uwzględnione w mapie witryny, będą lepiej indeksowane przez wyszukiwarki internetowe, co może przyczynić się do poprawy widoczności Twojego bloga w wynikach wyszukiwania.

Pamiętaj, że dokładna implementacja może różnić się w zależności od wersji PrestaShop i używanego modułu mapy witryny. Dlatego warto zapoznać się z dokumentacją modułu lub skonsultować się z ekspertem, aby upewnić się, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami.

Problem pojawił się z modułem gsitemap i ets_blog, wystarczyło dodać hook: GSitemapAppendUrls

public function hookGSitemapAppendUrls($params) {

  $list = array(); $posts = Ets_blog_post::getPostsWithFilter(' AND p.enabled=1','p.date_add DESC,',0,1000);

  if($posts) {

   foreach($posts as $key => &$post) {

       $post['link'] = $this->getLink('blog',array('id_post' => $post['id_post']));

       $element = [ 'type' => 'module', 'page' => 'module', 'link' => $post['link'], 'image' => false, ];

       $list[] = $element;

   } unset($key);

  }

return $list;

}

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, jak dodać wpisy bloga do mapy witryny w PrestaShop. Powodzenia z optymalizacją swojej witryny!

Kategoria: Ogólne, Problemy

Zostaw komentarz