Ostatnie wpisy

Koszt sklepu - Iie kosztuje PrestaShop?

Wielu przedsiębiorców rozważających stworzenie sklepu internetowego zadaje sobie pytanie: ile kosztuje PrestaShop? Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że sam system PrestaShop jest darmowy, ale czy na pewno tak jest? Oto omówienie kosztów związanych z PrestaShop.

PrestaShop jako oprogramowanie darmowe

PrestaShop jest dostępny jako oprogramowanie open source, co oznacza, że podstawowa wersja systemu jest udostępniana za darmo. Możesz pobrać ją bezpośrednio ze strony prestashop.com i zainstalować na swoim serwerze internetowym.

Jednakże, czy PrestaShop jest rzeczywiście darmowy? Tutaj warto zaznaczyć, że choć oprogramowanie jest dostępne bez opłat, to wdrożenie i utrzymanie sklepu wiąże się z pewnymi kosztami.

Samodzielna instalacja PrestaShop

Jeśli masz wiedzę techniczną i umiejętności związane z administracją serwerem, możesz zdecydować się na samodzielną instalację PrestaShop. W takim przypadku koszty mogą być relatywnie niskie, ograniczając się do opłat za serwer i domenę, które trzeba odnowić co roku.

Koszty związane z wsparciem i modyfikacjami

Jeśli potrzebujesz pomocy w instalacji, modyfikacjach lub innych specjalistycznych usługach związanych z PrestaShop, będziesz musiał skorzystać z usług freelancerów, programistów lub agencji specjalizujących się w PrestaShop. Koszty z tym związane mogą znacząco się różnić.

Cena sklepu z gotowym szablonem

Sklep internetowy PrestaShop z gotowym szablonem to popularne rozwiązanie. Zazwyczaj zawiera:

  • Pomoc w konfiguracji domeny i serwera (czasami z zakupem)
  • Wybór odpowiedniego szablonu
  • Instalację i konfigurację szablonu
  • Podstawowe dostosowanie grafiki
  • Przetłumaczenie niektórych elementów szablonu

Cena za takie rozwiązanie może być zróżnicowana, zależnie od wybranego szablonu i dostawcy usług. Najtańsze oferty zaczynają się od około 1 000 zł netto, ale ceny mogą iść w górę w przypadku bardziej zaawansowanych projektów.

Cena sklepu z indywidualnym projektem

Jeśli potrzebujesz sklepu internetowego dostosowanego do swoich unikalnych potrzeb, najlepszym wyborem może być współpraca z agencją zajmującą się wdrożeniem PrestaShop z indywidualnym projektem. Koszty takiego rozwiązania mogą być znacznie wyższe, ale zapewniają kompleksową obsługę, dedykowane moduły i optymalizację SEO.

Podsumowanie

PrestaShop może być darmowy pod względem oprogramowania, ale koszty związane z wdrożeniem, dostosowaniem i utrzymaniem sklepu mogą znacząco się różnić. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od Twoich potrzeb, budżetu i celów biznesowych.

Jeśli potrzebujesz pomocy związanej z PrestaShop, jesteśmy gotowi Ci pomóc.

Zostaw komentarz